Початкова школа



Протягом навчального тижня учні 1 класу вивчали дослідницьке питання «Люди, які мені допомагають», вивчаючи різні професії, сферу діяльності та необхідність цієї роботи. Перевтілившись у лікаря, водія та диспетчера служби таксі, продавця, перукаря, артистів діти відчули наскільки цікавою є праця кожної людини, вчилися цінувати і поважати кожну професію.
















Ми - за здоровий спосіб життя!

  З метою залучення дітей до систематичних занять фізичною культурою та спортом, підвищення мотивації до фізкультурно-оздоровчих занять та популяризації здорового способу життя в місті Слов’янську були проведені змагання «Веселі старти» серед дітей 2009 року народження. В змаганнях прийняла участь збірна команда нашого НВК «Юні козаки» 4-х і 5-х класів під керівництвом вчителя фізичної культури Прищенко Г.М. 

















Урок фізкультури  має бути уроком розвантаження, а не перевантаження. Саме тому в Новій українській школі акцентують увагу на іграх, а не на теорії та муштрі.
















НУШ в 1 класі

10 тематичний тиждень "Театр"
З 17 листопада по 22 листопада першокласники вирішували наступні  дослідницькі / проблемні запитання:
● Чому люди ходять до театру?
● Навіщо нам театр?
● Хто найголовніший у театрі?
● Як створити театр?
● Хто автор вистави?
● Ми творимо театр

     В рамках тижня учні вчилися театралізувати, виконувати різні акторські , ролі, приймали участь у незвичній виставі Театру тіней, вчилися читати нові слова зі Стіни слів, виготовили пальчиковий паперовий театр. Вивчили правила поведінки в театрі, на виставі, під час репетиції,  створювали  невеликі тексти-повідомлення інформаційного характеру щодо театру (квитки, запрошення, афіша, оголошення).


















8 листопада напередодні Дня української писемності та мови відбувся конкурс читців «Україно, я твоя краплинка!».
     32 учня нашого НВК намагалися довести журі та глядачам, що вони гідні звання найкращого читця. Краса української мови ожила в поетичних рядках юних декламаторів. Завдання перед журі стояло дуже складне, оскільки конкурсанти читали надзвичайно різноманітні твори українських поетів, і кожен з учасників намагався найяскравіше передати красу рідної мови та велич її слова.
Переможцями конкурсу стали:
1 клас:  І  місце - Плахотникова Уляна, ІІ місце - Мельник Владислав, ІІІ місце – Бикова Емілія
2 клас:  І  місце – Савченко Анна, ІІ місце – Накрайникова Ганна, ІІІ місце -  Бескоровайний Олександр
3 клас:  І  місце – Делас Дмитро, ІІ місце – Набієва Чичаг , ІІІ місце -  Журавішкіна Анастасія
4 клас:  І  місце-Ісакова Софія, ІІ місце – Нотченко Дарина, ІІІ місце -  Накрайников Данило

Вітаємо переможців конкурсу та бажаємо всім учасникам творчого натхнення і наснаги!
















Реформа НУШ в дії
     В  рамках навчального тижня «Ми підприємливі» учні 1 класу під керівництвом вчительки Хаустової А.М. провели благодійний Осінній   ярмарок. До них із задоволенням приєдналися всі класи початкової школи.
     Захід розпочався з театралізованої вистави «Український ярмарок», де лунали пісні, чулися жарти, відбувся запальний гопак. Весела метушня, завзяті продавці, що навперебій розхвалювали свій товар, розгублені покупці, в яких очі розбігалися від розмаїття солодощів – все, як на справжньому ярмарку. Розійшлися по домівках, несучи в руках чималі пакунки з купленими ласощами




























Відкритий урок з українознавства
   У 2 класі відбувся відкритий урок з українознавства «Національна символіка. Український віночок»
Учні класу вивчали українські традиції щодо плетіння віночка, символіку квітів і стрічок, повторили знання про цикл зимових свят, збагачували словниковий запас,  розвивали образне мислення, писали лего-диктант, створили Квіткову пам’ятку, розгадали кросворд і сканворд, вивчили види вінків, працювали зі стіною слів, театралізували, висловлювали свої думки у щоденнику вражень, а потім їх зачитували .












Навчання в 1 класі
Ось і розпочався новий тематичний тиждень у 1 класі нашого НВК. Ми з’ясовували, як приходить весна, як прокидаються рослини. Вивчали назви первоцвітів, дізнавалися, що роблять тварини навесні і як пташки знаходять дорогу додому. Ви здогадались яка тема нашого тижня? Звичайно, «Весна».
Ми працюємо з весняним, сонячним настроєм, втілюємо на практиці концепції НУШ. Виконуємо  цікаві завдання в групах, працюємо з Лего, знайомимось з новими словами, граємось та навчаємось разом!


















Разом граємо, один одного навчаємо!
Наша школа невелика і учнів в ній небагато, всі знають один одного, дружать і підтримують, діляться новинами та радіють вдачам, допомагають у біді. А сьогодні вирішили пограти в спортивну гру, створивши збірні із учнів 2 і 7 класів. Старші повчають менших, а молодші слухають і вчаться у старшокласників. А перемогла, як завжди, дружба!









Казка – це диво, створене красою
      В 2 класі відбувся відкритий інтегрований урок з літературного читання за мотивами японської народної казки «Ластівка і гарбуз-горлянка».
       До уроку учні  підготували виставку своїх улюблених казок та виготовили із пластиліну фігурки ластівки. В рамках проектної діяльності учні готували повідомлення про Японію, відомості про життя ластівок та цікаві факти про гарбуз. Протягом уроку діти читали і аналізували казку, визначали риси героїв казки, складали прислів’я та правила доброти, а в кінці уроку створили ілюстрацію до казки за допомогою конструктора Лего і отримали в подарунок солодкі гостинці. Урок мав форму подорожі за станціями у вигляді гарбузової лози, де з маленького насіння виростає гарбуз зі скарбами.












Пізнавальний і корисний відпочинок на перервах

     Перерви в початковій школі — це шум, гам, активний фізичний рух. Але ж можна поєднати приємне з корисним. В які ігри можна пограти на перерві без шкоди для життя учнів, шкільного майна і нервів вчителів? Насправді, таких розваг можна придумати чимало. На перервах можна відпочивати не тільки рухаючись, а й грати в розвиваючі ігри. Ми вчимося спілкуватися, взаємодіяти в команді, дотримуватися правил, поважати суперника.
















Робота в групах, як основна форма діяльності в НУШ

   Групова робота  належить до однієї з форм діяльності інтерактивних технологій навчання і застосовується у тих випадках, коли завдання вимагає спільної роботи, вона корисна для формування навичок дискутувати, спілкуватися та співпрацювати, також  дає можливість одночасно висловитись декільком дітям і заощадити час,  співпраця малими групами стимулює роботу в команді, розвиває почуття терпимості та поваги до думки інших. 



















Як парость виноградної лози, плекайте мову!
    До Дня української писемності та мови відбувся конкурс на кращого читця поезій "Живи, рідна мово, у серці народу". Маленькі учасники готувалися заздалегідь. Вони не тільки відповідально поставилися до даного конкурсу, а й творчо. Зал заряснів вишиванками, замайорів віночками. Краса української мови ожила в поетичних рядках декламаторів. У виконанні учнів прозвучали вірші відомих українських поетів: Тараса Шевченка, Володимира Сосюри, Олександра Олеся, Дмитра Білоуса.   
     Майстерність читців художнього слова оцінювало журі в складі вчителів школи. Завдання перед журі стояло  важке, оскільки кожен з учасників намагався найяскравіше передати красу рідної мови та велич її слова.
Переможцями конкурсу стали такі учні:
 1 клас – Ірза Мілана
2 клас – Карпенко Олександра
3 клас – Нотченко Дарина
4 клас – Супрун Єлизавета










Україна - єдина країна!
     Щороку 22-го січня в Україні святкують День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, і було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності
З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  100-річчя Дня Соборності України в початкових класах були проведені виховні години: « Я - маленький українець, я - великий патріот» 1 клас, «Єднаймося заради незалежності» 2 клас, « Моя Україна- єдина країна» 3 клас, « Україна в нас одна!» 4 клас. Учні ознайомилися з історичними фактами, робили поробки, виконали малюнки відповідної тематики. Учні 1 класу за допомогою математичних планшетів виклали схему ««Україна єдина»









 Повір у казку…

   В передчутті свят та канікул творчій колектив вчителів та учнів НВК підготували новорічну  казку -мюзикл «Сніговик повертається». Глядачі зустрілися зі Сніговиком Айсиком, вороною Каріною Карлівною, Казкаркою, лиходійкою Скарлет Противсіх із кумедним помічником Посіпакою Бобом. Мандруючи, Айсик знаходить друзів в усіх куточках світу – Мікі Мауса Міні Маус, Алладіна цілителя Мустафу,  Робокара Полі , відвідує країну Квіткарію, потрапляє до Королеви Снігобелли і пінгвінів. Протягом вистави учні танцювали, співали, робили руханку. Мюзикл залишив по собі приємні враження, відчуття в добро, віру в казку, в світле майбутнє.












Нова українська школа.

Втілюємо реформу в життя!

     Інтегроване навчання – основа навчання в початкових класах. Дитина, вивчаючи якусь тему, вивчає її з різних сторін , взаємопов’язаних між собою.
«Світ комах» - тема уроку з природознавства.
«Дивовижні комахи» - малюємо божу корівку на уроці образотворчого мистецтва за допомогою техніки акватипії.
«Весела гусінь»- аплікація з різнокольорових сердець на уроці трудового навчання.
«Як бджоли готуються до зими» - короткотривалий проект з природознавства.
«Подорож до музею фантастичних комах» - конструюємо з Лего  на уроці літературного читання.














Дітям про Голодомор 32-33 років в Україні

Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає пам'ять жертв Голодомору. Цей день пам'яті – унікальна нагода всім: дітям, батькам, політикам, громадським діячам…, замислитися над цією трагедією, над ґеноцидом українського народу.
Діти мусять знати, що:
- під час Голодомору люди помирали з голоду тому, що у них насильно було відібрано всі запаси їжі;
- після Голодомору влада Радянського Союзу заперечувала масове вимирання людей тої страшної зими 1932-1933 років;
- Голодомор був задуманий для винищення українського народу.

На уроках в початкових класах були виготовлені символи пам’яті жертвам Голодомору квітка «Незабудька» та Свічка пам’яті, відбулися тематичні бесіди, переглянуто соціальні роліки, прочитано вірші про хліб,  проведено хвилини мовчання. Всі заходи відбувалися з урахуванням  вікових особливостей.














Вітаємо за святами наших дорогих захисників України

     Грудень багатий на свята: День захисника України, свято Миколая, Різдво, Новий рік. Учні початкових класів протягом тижня виготовляли поробки та писали листи подяки захисникам України, в яких бажали здоров’я, мужності, козацького духу і перемоги над ворогом.




















Історію вивчай змалку

З метою донесення до дітей правдивої інформації щодо подій  під час революції гідності, виховання патріотизму та  самоідентичності для учнів початкової школи було проведено  відеоурок «Україна – територія гідності і свободи».











Граючись навчаємося
Гра для дітей- це спосіб пізнання світу. У грі діти розвивають важливі компетентності, пізнають і вивчають , розуміють навколишній світ. Конструктор Лего незамінний помічник навчального процесу в початковій школі.
Учні 2 класу створюють ілюстрації до літературних текстів, складають слова та речення з цеглинок конструктора , конструюють будинки своєї мрії на уроках трудового навчання, використовують  Лего, як лічильний матеріал і просто граються у вільний час на перервах.
       














Конкурс «Маленький ерудит»
З давніх – давен в Україні цінували розум і кмітливість. Інтелектуальні ігри, не тільки розважають, але і виховують спостережливість, кмітливість, розвивають і навчають.       Конкурс-гру «Маленький ерудит» було проведено з метою підтримки і розвитку обдарованих учнів початкових класів, підвищення інтелектуального рівня школярів, створення умов для реалізації й саморозвитку обдарованих учнів початкових класів.
       Протягом двох тижнів учні 2-4 класів упевнено демонстрували свої знання з різних розділів навчальної програми; виявляли творчу уяву, логічне мис­лення, пізнавальний інтерес, пам’ять, потяг до знань, швидку реакцію, вмін­ня орієнтуватися в довкіллі.
    За результатами трьох етапів було визначено переможців:
1 місце:  2 клас – Філоненко Дмитро, Ткаченко Іван
               3 клас – Накрайніков Данило, Нотченко Дарина
               4 клас -  Лисицька Маргарита
2 місце : 2 клас – Карпенко Олександра, Кокайко Дар’я
               3 клас-   Трусов Олександр, Юдіна Вікторія
               4 клас-   Супрун Єлизавета
3 місце;   2 клас-  Лобаченко Дар’я, Рибалка Олексій
                3 клас-   Жигарєв Анатолій, Дем’яненко Катерина
                4 клас-  Прищенко Дмитро
Також визначено переможців у номінації «Найкращій зошит»
2 клас - Делас Дмитро, Жемчугова Кароліна, Лобаченко Дар’я.
3 клас -  Трусов Олександр, Нотченко Дарина

4 клас -  Берізка Влада.
















Продовжуємо цикл уроків в рамках екологічного виховання. Колекція іграшок з циліндрів  поповнилася новим мешканцем – веселим їжачком, якого діти виготовили на уроці. Вдома творча робота продовжилася і тепер у нас ще є дракончик!











 Навчаємось берегти природу і не забруднювати навколишнє середовище змалку. Використаний пластик, скло, поліетилен, папір та інше сміття, від якого потерпає наша планета, можна  перетворити на користь. « Білочка з  циліндру від туалетного паперу» - завдання уроку з трудового навчання.










День захисника́ України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року указом Президента є державним святом з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.
Учні 2 класу виготовили листівки захисникам України, хлопцям, які боронять наш спокій на фронті, відвідали шкільну святкову лінійку та взяли участь у виховній годині «Герої серед нас».












Подорож до космосу
Мчать круг Сонця всі планети,
Наче швидкісні ракети.
Стрімголов несуться світом
По своїх стежках-орбітах…
Учні 4 класу, вивчивши розділ з природознавства «Всесвіт і Сонячна система», розробили разом з вчителем міні-проект «Планети Сонячної системи». Використовуючи різноманітні джерела інформації – Інтернет ресурси, малюнки, відео – здійснили віртуальну подорож до Сонця та планет Сонячної системи.









Осіння прогулянка
Осінь… Теплі сонячні промінчики потрапляють до класу. Яскраві барви дерев манять своєю красою. В такі дні дуже важко всидіти за партою. Ось і 4 клас не всидів… Ми йдемо на прогулянку, спостерігаємо за змінами у природі, збираємо осіннє листячко, граємось, бігаємо та стрибаємо. Гарна погода для прекрасного настрою.









Комментариев нет:

Отправить комментарий