среда, 14 декабря 2016 г.

концепція шкільної освіти

Кабмін схвалив нову концепцію шкільної освіти, яка передбачає 12-річне навчання

·         14/12/2016ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
Кабінет міністрів України на засіданні 14 грудня схвалив Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування середньої освіти Нова українська школа, яка передбачає 12-річне навчання у школі, - передає Новое Время.
Під час представлення цієї концепції на засіданні уряду міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що згідно з останніми дослідженнями, саме змін у середній освіті хочуть 76% українців, а станом нинішньої школи задоволені лише 10% батьків та 15% вчителів, повідомляє Українська правда.
Згідно з ухваленою концепцією, перехід на 12-річне навчання і старт нової української школи має відбутися у 2018-2019 навчальному році.


Крім того, концепція передбачає перехід від школи знань до школи компетентностей.
"Це не означає, що в школі пропадуть знання. Знання зараз накопичуються з драматичною швидкістю – діти вже не йдуть в школу за знаннями, для цього є інтернет, дуже багато різних ресурсів. Їх треба навчити, як ці знання використовувати, класифікувати, як відрізнити добро від зла і як знайти ті знання, які тобі потрібні для вирішення індивідуальної життєвої ситуації чи професійного виклику", - пояснила на засіданні Кабміну Гриневич.
Компетентності, яких має набути учень нової української школи: спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами, спілкування іноземними мовами, математична компетентність, основні компетентності в природничих науках і технологіях, інформаційно-цифрова компетентність та уміння вчитися впродовж життя, ініціативність і підприємливість, соціальна та громадська компетентність, обізнаність та самовираження у сфері культури, екологічна грамотність та здорове життя.
Нагадаємо, 6 жовтня Верховна Рада прийняла в першому читанні закон Про освіту, який нівелює закон від 1991 року: зміни запроваджують в Україні 12-літню повну загальну середню освіту, підвищення мінімальної зарплати вчителям до 4,4 тисячі грн, а також вводиться поняття "освітній округ" та "опорна школа".
18 серпня Міносвіти оприлюднило проект реформи з 12-річним навчанням у школах.
Про перехід на 12-річну шкільну освіту Гриневич заявляла ще 14 квітня відразу після затвердження на посаді міністра освіти.


Комментариев нет:

Отправить комментарий