четверг, 23 марта 2017 г.

Історія Донеччини


 23.03.2017 у Слов’янському НВК № 1 учні розширили свої знання з історії рідної землі, прослухавши доповідь історика, Вишемирської Ніни Вікторівни, про історію Донеччини, про її видатних людей.

    У 1918 році існувала адміністративно-територіальна одиниця України — Донеччина. Заснована 6 березня 1918 року згідно з Законом «Про адміністративно-територіальний поділ України», що був ухвалений Українською Центральною Радою. Скасована 29 квітня 1918 року гетьманом України Павлом Скоропадським. До землі входили Зміївський повітІзюмський повітВовчанський повітКуп'янський повіт, частини Корочанського та Білгородського повітів Харківської губернії.
У 1919 р., а потім з 1920 по 1925 р. існувала територіальна одиниця УСРР — Донецька губернія5 лютого 1919 року Раднарком України прийняв декрет «Про створення Донецької губернії». Таке ім'я було надане завдяки головній річці новоствореної губернії — Сіверському Дінцю. До складу губернії ввійшли Бахмутський повіт і Слов'яносербський повіт Катеринославської губернії.
У зв'язку з наступом Денікіна влітку 1919 р. Донецька губернія припинила своє існування, і її уряд евакуювався до Харкова. У січні 1920 р. центром губернії став Луганськ, а з серпня 1920 р. — Бахмут. Президія ВУЦВК у квітні 1920 р. затвердила межі й склад Донецької губернії. 7 березня 1923 р. за новою системою адміністративно-територіального поділу замість повітів у складі губернії утворені 7 округБахмутська (з 1924 р. — Артемівська), ЛуганськаСтаробільськаМаріупольськаЮзівська (з 1924 р. — Сталінська) і Шахтинська.
У червні 1925 р. Донецька губернія була ліквідована, а на її території були утворені 5 округ: АртемівськаЛуганськаМаріупольськаСталінська і Старобільська. Після ліквідації округового адміністративно-територіального поділу УРСР у вересні 1930 р. територія Донеччини була розділена на 12 міських рад і 23 райони, які підпорядковувались безпосередньо центру.
2 липня 1932 р. була утворена Донецька область, до складу якої увійшли 12 міських рад і 5 районів. Крім того, 13 районів були передані зі складу Харківської області і 5 районів — зі складу Дніпропетровської області. Центром області спочатку був визначений Артемівськ, але вже з 16 липня 1932 р. обласний центр перенесений до Сталіно. У червні 1938 року Донецька область була розділена на Сталінську (Донецьку) й Ворошиловградську (Луганську).






вторник, 14 марта 2017 г.

Традиционный конкурс "Найразумніший"

Сегодня, 14 марта, в мире отмечается один из самых необычных праздников — Международный день числа «Пи» (International π Day). Впервые День был отмечен в 1988 году в научно-популярном музее Эксплораториум в Сан-Франциско (San Francisco Exploratorium), а придумал этот неофициальный праздник годом ранее физик из Сан-Франциско Ларри Шоу, который подметил, что в американской системе записи дат (месяц / число) день 14 марта - 3/14 - совпадает с первыми разрядами числа π = 3,14...
В нашем НВК учитель математики, Тесленко О.Н., провела увлекательное и позновательное внеклассное мероприятие. Учащиеся узнали много интересного о числе π. Увидели на слайдах пам’ятники ему в разных странах… И в завершении праздника  команды  выполняли различные задания, а вместо баллов получали символ в виде π.











День українського добровольця

У слов’янському НВК № 1 до Дня українського добровольця пройшла зустріч з волонтером Розводовскою О.П.. Вона розповіла учням про  мужність і героїзм захисників незалежності, суверенітету і територіальної  цілісності України, подальшому   зміцненню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань .






четверг, 9 марта 2017 г.

Літературно-музична композиція «Ми тебе не забули, Тарасе!»



    Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково : щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Так, 09.03.2017 року у стінах Слов’янського НВК № 1 згадували важке життя письменника, його настанови любити Україну, її культуру, традиції , не забувати українське слово,  лунали пісні на вірші Т.Г.Шевченка, діти показували сценки з його дитинства. На свято завітали: керуюча Словянським відділенням АТ «Ощадбанк», Заєць Наталія Остапівна, та її заступник, Стороженко Максим Олександрович. Вони привітали дітей теплими словами та солодкими подарунками.










Тарас Шевченко - тест
http://shevchenko.ba.org.ua/

понедельник, 6 марта 2017 г.

Розпочалися весняні свята

Сьогодні в молодшій групі Слов'янського НВК № 1 відбулося свято для мам. Малеча піснями, віршами та танцями привітали своїх матусь зі святом.